Seznamte se. BYB

Malé po složení, štíhlé na uložení

BYB není jen pouhým skládacím kolem. Je úplně novým konceptem s inovativním způsobem skládání. Je o 30% menší než tradiční 20“ skládací kola, ale skládá se do tak malé velikosti, že jej uschováte v uzamykatelných schránkách na nádraží, v malé skříni, nebo v jakémkoliv dalším úzkém prostoru.

Nový způsob skládání

Méně místa

Když je složen, BYB zabere na podlaze velmi malý prostor v porování s většinou dalších skládacích kol. Tzn. mnohem jednodušší manévrování se složeným kolem při chůzi skrze přeplněná místa jako jsou stanice metra, vlaků, či autobusová nádraží.

Připraveno pro táhnutí

Už jste někdy zažili cestování se skládačkou v přeplněných prostředcích hromadné dopravy? A měli jste přitom pocit, že by se vám hodily jedny ruce navíc? Složený BYB stabilně stojí na svém nosiči a snadno jej můžete táhnout za sebou jako kufr na kolečkách. V druhé ruce pak držíte své oblíbené kafe.

A stylish premium folding bike with an innovative and intuitive folding concept

Watch

- aktiv Radfahren

Větší jízda

Vůbec nezáleží na tom, jak rychle se kolo skládá, nebo do jak malé velikosti. Pokud je to kolo, musíte na něm chtít především jezdit. BYB je dodáván s rámem, který byl navržen pro maximální tuhost, je vybaven 20" koly a moderními cyklistickými komponenty.

Rozbalte, zakryjte, tahejte

Většina obalů na skládací kola je buď příliš komplikovaná a nebo jejich použití zabere příliš mnoho času. Zvláště v případě, že je chcete používat několikrát za den. BYB není jen jednoduchý na skládání a tažení za sebou, ale je také extrémně jednoduchý na zabalení. Stačí vzít do ruky náš PopCover a je hotovo.

Zamíchejte to

A je jedno jestli smícháte jízdu na kole s metrem, vlakem nebo taxíkem. BYB je navržen pro ty z vás, kteří část své denní cesty jedou na kole a část jinými dopravními prostředky. Do práce můžete jet na kole a když odpoledne prší odvezete se autobusem. S BYBem se můžete svobodně rozhodnut, jak pojedete.


Naložte si všechno

Kolo, které je určeno ke každodennímu použití, by vám mělo umožnit vzít si s sebou vše, co potřebujete. Ať už jde o oděv na převlečení, nebo věci do posilovny, nebo třeba notebook. BYB je nachystán pro skvělé přední brašny od Ternu, ale použít můžete i brašny ORTLIEB, nebo některá zavazadla s držákem od KlickFixu. Pak už je jen na vás, kolik si toho vezmete a jak pestrý bude váš den.

Pojištění proti krádeži

Zamknete-li kolo před domem, můžete si být skoro jistí, že každých pět minut se půjdete podívat, jestli tam ještě stojí nebo ne. BYB je ale tak malý, že si jej snadno můžete vzít kamkoliv s sebou. A schovat jej v šatně, pod stolem, nebo hnedle za dveřmi.

Sdílejte jej

Nejlepší věci v životě jsou ty, o které se můžete podělit se svými přáteli či rodinou. A takové také může být vaše skládací kolo. BYB má nízký rám a změnit jeho velikost pro jiného jezdce zabere pár sekund. A to bez nářadí. Svezou se na něm cyklisté od 147 do 195 cm, takže jej můžete sdílet opravdu s kýmkoliv.

Jednoduché uschování

Malé byty a městská kola spolu zpravidla nejdou dohromady. My ale máme skvělou zprávu! Štíhlý a malý BYB se vejde téměř kamkoliv. Za dveře, pod stůl, do skříně. A to se nebavíme o malých prostorech v karavanech, v ultra-lehkých letadlech či na jachtách. Všude tam se vejde a často tam převezete klidně i dva. Nebo tři.

Připraven k odletu

Přáli jste si někdy mít své kolo na dovolené a pořádně si zajezdit? Ale představa cestování s kolem vás odradila? BYB složíte do speciálního kufru během 60 sekund. Stačí jej složit a vložit jej do kufru AirPorter Slim. Nepotřebujete nářadí ani žádné zvláštní znalosti. Zkrátka pohoda.

Why the BYB?

TriFold

Nový patentovaný způsob skládání kola, který přináší 35% zmenšení a zachovává výborné jízdní vlastnosti.

Skládací mechanismus TFL

Organicky tvarovaný skládací mechanismus TFL je navržen pro maximální tuhost. Je to zkrátka nejlepší skládací mechanismus jaký jsme kdy vymysleli a to jen díky použití několika nových špičkových technologií.

Skládací sloupek řízení Physis RF

Vedle samotného rámu přispívá právě sloupek řízení Physis RF ke špičkové tuhosti a výborným jízdním vlastnostem celého kola. Za jeho vynikajícími vlastnostmi se skrývá především 3D kování celého komponentu z jednoho kusu materiálu.

Představec Andros

Andros je náš široce nastavitelný představec s rychloupínáky, který vám umožní si nastavit tu správnou pozici sezení. A to bez jakéhokoliv nářadí.

Nosič Metro Transit Rack

Táhněte kolo za sebou jako kufr na kolečkách a snadno se s ním pohybujte v přeplněných prostorech. Tento nosič uveze až 20 kg a umožňuje kolu stát ve svislé poloze tak, aby zabralo minimum místa.

Anchor Bolt

Jednoduše zabezpečí, aby se jednotlivé díly kola po složení neotevřely. Zatlačte na páčku a chytrý mechanismus uvolní AnchorBolt, čímž zjednodušší rozložení kola.

DoubleDeck Frame

Jeden z nejdůležitějších nových dizajnových prvků je dvojitý rám DoubleDeck, který si vypůjčil svou základní strukturální myšlenku od nákladního elektrokola GSD. Tím je zajištěna extra tuhost a odolnost celého rámu.

Combo Mount

Stejný masivní montážní bod pro dodatečné nosiče a zavazadla najdete na mnohem větším a nákladně orientovaném kole GSD. Díky tomuto systému si na svou malinkou skládačku budete moci naložit nejrůznější další zavazadla.

Kola Kinetix Pro X

Lehká, rychlá a pevná. Kola Kinetix Pro X jsou postavena na nábojích, které jsme sami navrhli, a které s ráfkem propojují aero špice Sapim s párovým výpletem.

Podrobnější pohled na skládací mechanismus TFL

1DeadBolt Design

Zatlačte na páku skládacího mechanismu a vše do sebe krásně zapadne. Samopojistá konstrukce mechanismu zajistí, že když rám jednou spojíte k sobě, zůstane spojen.

2SpringLock

Nemusíte se vůbec starat o to, zda je váš skládací mechanismus dobře seřízen. Díky technologii SpingLock bude mechanismus správně seřízen i po tisíci složeních a rozloženích.

33D spojení

Zatímo většina ostatních skládacích kol má skládací mechanismus tzv. "na tupo" navařen na hlavní rámovou trubku, mechanismus TFL je vytvarován tak, že nejdříve pevně zapadne do trubek a pak je teprve dokonale propojen svařením se zbytkem rámu. To zajišťuje nejen velmi dobré propojení materiálu, ale také lepší konstrukci v místech, kde je rám nejvíce namáhán.

4Kluzná ložiska Igus®

Kluzná ložiska mezi jednotlivými díly zajišťují, že skládání je vždy hladké a bez dření. Tato ložiska jsou vyměnitelná, takže až se vám po mnoha letech drsného zacházení poněkud vychodí, váš oblíbený cyklo servis je bude moct snadno vyměnit za nové.

Select Your Model

Bike Comparison

Add bikes to compare

Product Reviews

Two joints make the Tern BYB unique and quite compact. Its full features also make it attractive for year-round commuters. Highly recommended.

Radfahren

In fact, when folded up, the BYB is actually one of the smallest 20″ bikes on the market, which means it’s much easier to manoeuvre on crowded trains and buses or when zigzagging through busy tube stations.

The Evening Standard

Accessories